Cafeneaua Pufoaselor
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Cafeneaua Pufoaselor


 

 Rulada din piept de pui cu cascaval

In jos 
AutorMesaj
E_daria
Ceai negru
Ceai negru
E_daria


Numarul mesajelor : 227
Data de inscriere : 04/06/2008

Rulada din piept de pui cu cascaval Empty
MesajSubiect: Rulada din piept de pui cu cascaval   Rulada din piept de pui cu cascaval EmptyVin Oct 31, 2008 10:03 pm

Avem nevoie de:
- piept de pui dezosat (de obicei folosesc un piept si inca jumatate)
- 3 oua
- 2 linguri smantana
- cascaval (aproximativ jumatate de kg, deseori combin si cu cascaval afumat, pentru savoare)
- sare, piper, verdeata, cubulete din diferite muraturi pentru cine prefera

Se tapeteaza cu folie de aluminiu o tava de chec si se pune apoi un strat de piept de pui batut ca pentru snitel (eu nu il bat foarte subtire). Acesta se aseaza in asa fel incat sa fie si marginile ridicate.
Apoi se pun felii de cascaval taiate mai gros, apoi un alt strat de piept de pui batut (folosesc aici partea din interior a pieptului de pui).
Peste se pune cascaval ras, din abundenta, iar la sfarsit se toarna uniform cele 3 oua batute cu smantana, faina si sarea, piperul, verdeata. Ultima data am pus in aceasta compozitie si gogosar din otet taiat f marunt, si a iesit tare bun.
Se coace la foc potrivit pana se rumeneste, la cuptorul meu aprox. 45 de minute. Eu verific cu scobitoarea mereu sa vad daca e copt pieptul de pui!
Sus In jos
 
Rulada din piept de pui cu cascaval
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bulgarasi cu cascaval
» Sufle cu fasole verde si cascaval
» Piept de pui in bacon
» Piftelute din piept de pui la cuptor
» Piept de pui cu legume si bacon

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cafeneaua Pufoaselor :: Pufoase gospodine :: Pentru adulti :: Retete des folosite :: Aperitive-
Mergi direct la: