Cafeneaua Pufoaselor

Distribuiți | 

Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei

In jos 
AutorMesaj
E_daria
Ceai negru
Ceai negru

Numarul mesajelor : 227
Data de inscriere : 04/06/2008

MesajSubiect: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Lun Iun 16, 2008 12:36 am

Reteta anticelulitica

Toate cremele anticelulitice au un ingredient comun: cafeaua. Iata cum iti poti prepara singura un tratament anticelulitic, pe baza de zat de cafea:

1. Proprietatile zatului sunt mult mai eficiente daca este caldut.
2. Intinde un ziar pe gresia din baie.
3. Amesteca un sfert de ceasca de zat proaspat ramas de la cafea cu o lingura de ulei de masline. Pozitioneaza-te pe bucata de ziar si intinde compozitia pe zonele afectate de celulita. Nu te ingrijora daca o buna parte din compozitie sfarseste pe bucata de ziar; pe piele ramane suficienta cat sa-si faca efectul.
4. Impacheteaza acele zone intr-o folie din plastic si ramai asa cateva minute.
5. Indeparteaza folia din plastic si ramasitele zatului. Fa un dus cu apa calduta.
6. Tratamentul da rezultate bune daca este repetat de doua ori pe saptamana.

"Prietenii sunt ingeri tacuti care ne pun pe picioare atunci cand aripile noastre uita cum sa zboare."

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
E_daria
Ceai negru
Ceai negru

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Lun Iun 16, 2008 10:27 am

am o prietena care a incercat aceasta reteta si in 2 sap deja se vede efectele de asta zi o incerc si eu... nu mi se pare greu de facut Razz Razz

"Prietenii sunt ingeri tacuti care ne pun pe picioare atunci cand aripile noastre uita cum sa zboare."

Sus In jos
Admin
Admin-Irish Coffee
Admin-Irish Coffee

Numarul mesajelor : 73

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Lun Iun 16, 2008 12:10 pm

E_daria a scris:
am o prietena care a incercat aceasta reteta si in 2 sap deja se vede efectele de asta zi o incerc si eu... nu mi se pare greu de facut Razz Razz

suuuper
ma insciu cheers

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://cafeneauapufoaselor.forumgratuit.ro
Miki

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 11/06/2008

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Lun Iun 16, 2008 5:28 pm

Admin, E_Daria succes.

Trebuie sa-l incerc si eu. Ramane doar sa-mi faca cafea zilnic. Very Happy
Sus In jos
E_daria
Ceai negru
Ceai negru

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Mar Iun 17, 2008 11:03 pm

Am inceput sa fac impachetari si ma simt super am sarit si un pic coarda asa impachetata cam greu dar am reusit dupa jumatate de ora am facut un dus si ma simt superrrrrrrrrrrr usoara ca un fulg iar pielea ramane catifelata sunt tare incantata bounce bounce bounce

Sus In jos
Admin
Admin-Irish Coffee
Admin-Irish Coffee

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Mar Iun 24, 2008 11:13 am

m-am impachetat bounce arat ca o mumie Laughing affraid
sa vedem ce efect are si asupra vergeturilor Twisted Evil

Sus In jos
E_daria
Ceai negru
Ceai negru

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Mar Iun 24, 2008 11:36 am

bounce bounce bounce bounce
ce bine abia astept sa vad parerea ta eu sunt incantataaaaaaaaaa

Sus In jos
E_daria
Ceai negru
Ceai negru

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Lun Iun 30, 2008 11:11 am

adnim cu e cu impachetarile??? astept verdictul tau Embarassed Embarassed Embarassed

Sus In jos
Admin
Admin-Irish Coffee
Admin-Irish Coffee

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Lun Iun 30, 2008 10:44 pm

E_daria a scris:
adnim cu e cu impachetarile??? astept verdictul tau Embarassed Embarassed Embarassed

din ce in ce mai bineeeeeeee bounce bounce bounce sunny

Sus In jos
E_daria
Ceai negru
Ceai negru

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Mier Iul 09, 2008 7:09 pm

eu am observat o chestie tare interesanta a inceput sa mi se albeasca vergeturile de cand fac impachetari bounce bounce

Sus In jos
Admin
Admin-Irish Coffee
Admin-Irish Coffee

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Vin Iul 11, 2008 10:08 pm

E_daria a scris:
eu am observat o chestie tare interesanta a inceput sa mi se albeasca vergeturile de cand fac impachetari bounce bounce

si mie, doar am zis ca testez si efectul asta bounce
numai ca sapt asta am chiulit Embarassed

Sus In jos
E_daria
Ceai negru
Ceai negru

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Mar Iul 15, 2008 2:39 pm

bounce bounce bounce superrrrrrr inseamna ca da rezultate numai trebuie sa ne tinem de treaba

Sus In jos
semyda

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 16/07/2008

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Mier Iul 16, 2008 11:59 pm

am incercat si eu treaba asta cu zatul da cafea si impachetatul....e chiar fain...te simti foarte bine dupa toata procedura ..si chiar pielea iti este mult mai catifelata, mai moale...si in plus...chiar am auzit k in marea majoritate a saloanelor de infrumusetare se foloseste zatul de cafea pentru combaterea celulitei.asa ca...Go on!!... Very Happy
Sus In jos
YIlona

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Data de inscriere : 05/06/2008

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Lun Iul 21, 2008 12:46 pm

interesant....o sa incerc si eu Razz
Sus In jos
mela

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 21/07/2008

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   Lun Iul 21, 2008 12:55 pm

interesanta chestie,o sa incerc si eu si va tin la curent! Surprised
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei   

Sus In jos

Profita de beneficiile cafelei asupra celulitei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cafeneaua Pufoaselor :: SuperPufoase, la slabit!-
Mergi direct la: