Cafeneaua Pufoaselor
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Cafeneaua Pufoaselor


 

 musaca pentru copii

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin-Irish Coffee
Admin-Irish Coffee
Admin


Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 04/06/2008

musaca pentru copii Empty
MesajSubiect: musaca pentru copii   musaca pentru copii EmptyJoi Iun 12, 2008 10:25 am

Aceasta reteta e special facuta pt bebe, caci ei nu au voie sare si prajeli, dar e foarte gustoasa, poate sa pape toata familia:

un sfert de kg gulas de vita, fiert inainte, dat la mixer
patrunjel, marar, morcov, 2 cepe mai mari verzi, 1 usturoi verde nu prea mare, oregano si busuioc un pic - astea toate le-am dat la mixer mai mari sau tocate fin.
am scos de la congelat o punga de rosii puse de asta toamna din productia gardinii si le-am lasat din timp la dezghetat, apoi am amestecat toate cele de la sus si le-am pus la fiert un pic in ceaun
separat am fiert cartofii, am adaugat un pic de lapte cand i-am pasat ca pe piure
am pus intr-un vas termorezistent un strat de cartofi, unul de carne+sos, cartofi... depinde cat de mult iese, la sfarsit, deasupra musai carne+sos si le-am lasat sa se combine gusturile vreo ora, apoi le bag un pic la cuptor, le tin dupa cum imi dicteaza instinctul Very Happy ca am un argaz antic
Sus In jos
https://cafeneauapufoaselor.forumgratuit.ro
 
musaca pentru copii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Musaca de paste cu ciuperci
» Defectul de pronuntie la copii
» Cursuri Itsy Bitsy pt copii
» Loveste, musca, imbranceste, se poarta urat cu alti copii si adulti
» AROMATERAPIA PENTRU GRAVIDUTE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cafeneaua Pufoaselor :: Pufoase gospodine :: Pentru bebe si copiii-
Mergi direct la: